Half-life: Time of Troubles


Tato modifikace na Half-Life se mi velice líbí. V Time of Troubles (Čas potíží- dále už jen jako ToT) doktoři opět něco zkazili a vy jste vyslán abyste vše dali do pořádku. Jak hned ze začátku zjistíte, jedná se zde také o velký únik kontaminovaných látek které mutují lidi a zabijí kde jen to jde. Hned na začátku vás čeká menší zákys. V tmavé místnosti je větší deska se zrcátky. Kousek od tohoto místa jsou uzavřené dveře s krabicemi plnými výbušnin a opodál dva vojáci. Dveře pochopitelně nejdou otevřít ani rozbít. A tak tedy střelte do jednoho ze zrcátek z bezbečné vzdálenosti (musíte vyzkoušet jednotlivá zrcátka, jde to jen u jednoho). Tím se přeruší paprsek a ten se nasměruje na dveře. Ty spolu s výbušninou udělají z vojáčků červené caparty a vy máte cestu volnou. Dál jsem si dlouho lámal hlavu s tím jak se dostat do prosklené místnosti o kousek dál. Naproti vchodu do místnosti, odkud vidíte onu prosklenou místnost je chodba, do které běžte. Vyskočte v temné místnosti na konci do šachty, kterou se proplazýte až do tolik kýžené místnost. Na stole je vysílačka (nebo něco na ten způsob). Tlačítke "use" jej zmáčkněte a cupitejte nazpátek. Pak v chodbě, která končí prosklenými dveřmi (samý prosklený dveře, z toho by se jeden posral...)a z nichž se jde do předchozích místností zmáčkněte krabičku na zdi a cesta je volná.

Poslední velkej zákys je asi v polovině hry. Od vlakové dráhy se dostanete schody nahoru, ve které jsou asi 4 vojáci s granáty. Až je vybijete, rozhlídněte se po okolí. Je zde prosklená budka (zase sklo!!!), dveře od výtahu a dveře které nejdou otevřít. Cesta samozřejmě vede výtahem. Jenže ten nejde spustit. Věděl jsem, že to má stoprocentně něco společné s tou podělanou budkou, ale co, když dveře nejdou otevřít? (A mimochodem nepřijde Vám ňáký divný, že ve vědeckejch prostorách, kam maj teoreticky přístup jen vědci, sou všude neprůsřelný skla? Že by zlá předtucha architektů???) Musíte si vylízt až ke sklu u zdi tak abyste dobře viděli dveře do budky zevnitř. Teprve teď si asi všimnete praskliny ve skle. Toudle dírou střelte do panelu u dveří. A ejhle! Dveře se otevřou a vy zmčkněte panel v budce. Tím rozhejbáte výtah. Řeknu Vám, že než sem na tohle přišel, tak jsem nadával na VALVe všemi možnými pohoršeninami...A to je všechno k zákysům. Na konci hry vylezete ven a máte za úkol bezpečně dostat securuťáka i sebe do vrtulníku za plotem. Hlídače nechte někde v postraní, protože myslím, že Vám nepomůže to, že zraní pistolkou jednoho vojáka a oni mu na oplátku darují granát. Nového hlídače si s prstu nevycucáte a tak ho tam někde odložte a utíkejte na druhou stranu k poklopu. Hupsněte dovnitř a běžte tak dlouho až se zas dostanete jinudy ven. Vlezte do polorizbořeného baráku a otočte kolem na zdi. Tím se otevřou vrata u securiťáka, takže rychle běžte nazpátek a vybijte vojáky dřív, než se jim bude chtít dostat nového masíčka jménem Security Guard. Pak už jen nastupte do vrtulníku a šupajdy vocaď.

Celá hra Vám zabere asi 45-90 minut hraní- podle toho, na jakou to hrajete obtížnost. Sice krátké, ale velice zábavné. K Half-Life:ToT potřebujete však Half-Life. Určitě to stojí za to, to mi věřte!!!

by Brudlik 2006