Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-12-03] Zrychlujeme


vml, 3.12.2014 Scanner ver. 1.65.0

Jedním z rozdílů mezi zkušeným ostříleným hráčem a nováčkem je (kromě externí baterie) rychlost a strategie.

Metodika

Moje postřehy v tomto výčtu jsou z kategorie krátkodobých a střednědlouhých aktivit. Dlouhodobé jsem ve své podstatě rozebíral ve většině předešlých článků.

Krátkodobá aktivita je něco, co trvá maximálně několik sekund. Je to většinou sled několika tapnutí na display.

Střednědlouhá aktivita je něco, co trvá od přibližně půl minuty do jednoho zapnutí Ingressu.

Zrychlujeme nejkratší aktivity

Všimněte si někdy, jak hraje hráč, co má Ingress opravdu už jako rutinní záležitost, je schopen bez zaváhání a složitého vědomého rozhodování velice rychle vyřešit všechny portály v dosahu.

Hack 'n' something

Obrovským zrychlením je možnost rychle kliknout na HACK a pak na další z nabídky tlačítek DEPLOY, MOD, RECHARGE nebo LINK. Hack už v pozadí nabíhá a já mezi tím například vylepšuji rezonátor.

Tohle funguje díky animaci. Zatímco klikáme na HACK a obrazovka s detaily portálu postupně bledne, tlačíka zůstavají až do konce animace registrované jako eventy, na které je možné kliknout.

Také si povšiměte, že je možné hackovat a deployovat zároveň. Je tedy rozumné používat Hack 'n' deploy, než se vyřídí hack, dosadíte jeden rezonátor.

Nejrychlejší hack

Když jste někde v pohybu (např. MHD), může se snadno stát, že nestíháte ani klikat na portály. Pokud se naučíte, kde přesně se objeví tlačítko HACK na displayi, je možné kliknout na portál a ve chvíli, kdy na něj začne najíždět kamera, lze už kliknout do místa, kde bude HACK. Animace se tak ani nerozeběhne a nemusí pak běžet celá ještě obráceně. Vy ušetříte na hacku asi 2 až 3 sekundy.

Hack bez menu

Povšiměte si, že když držíte prst na přátelském portálu v dosahu, tak se zobrazí nabídka, která obsahuje kromě obligátního FIRE XMP také HACK, DEPLOY, MOD STATUS. Obyčejný hack se dá tedy udělat velice rychle, aniž by bylo nutné otevírat detaily portálu.

Krátké linky

Nečekejte, až se vám načtou portály, kam můžete linkovat. Klikněte na mapě rovnou na portál, kam chcete natáhnout link a dejte CONFIRM.

Pálení klíčů

Jednou za čas se inventář zaplní nepoužitelnými klíči. Zbavit se několika stovek klíčů je otrava a pokud nemáme s nimi jiné úmysly, je nejjednodušší je spálit - zrecyklovat. Animace recyklace je hezká, ale u 300 klíčů nás zdrží na 600 sekund. Pálení klíčů je nezáživná činnost už sama od sebe a každé zrychlení je pozitivní.

Vyberte klíč, dejte RECYCLE, CONFIRM a okamžitě CANCEL. Klíč se už spálí, ale animace se nepřehraje a jste vráceni do inventáře. Na jedno spálení jsou to tak čtyři dotyky namísto tří, ale časově je to rychlejší. Pokud navíc použijete obě ruce, je možné pálit klíč pod dvě sekundy.

Zaseklý Recharge

Občas, když přes klíč dobíjíte, se zasekne RECHARGE ALL tlačítko a nemůžete poslat další tisícovku XM. Na tlačítku se objeví jen červený text Recharging...

Dá se to obelstít kliknutím na DONE, znova na RECHARGE, RECHARGE ALL. Energie se pěkně posílá a nikomu nevadí, že ještě nepřišlo potvrzení, to pak přijde spolu s 10AP.

Zrychlujeme středně dlouhé aktivity

Mezi Středně dlouhé bych zařadil věci jako návštěvu či kompletní revizi portálu (odcházím se slovy "Tady už víc udělat nemůžu."), obcházení farmy, postavení a prolinkování skupiny portálů.

Kompletní revize portálu

Jaké jsou vlastně ty kroky, které udělám? Jakým rozhodovacím mechanismem projdu?

Nechce se mi kreslit rozhodovací strom, tak píšu algoritmus.
Používám syntaxi OTÁZKA ? pokud ANO : pokud NE

 • 1. Je modrý ? krok 2 : krok 4
 • 2. Hack. Chci portál bořit ? krok 3 : konec
 • 3. Bořím...
 • 4. Má prázdný slot na resonátor ? krok 5 : krok 6
 • 5. Dosadím rezonátory na prázdná místa.
 • 6. Ovlivním upgradem rezonátoru level portálu ? krok 7 : krok 8
 • 7. Upgrade rezonátorů.
 • 8. Chci módovat ? módy : krok 9
 • 9. Hack 'n' link
 • 10. Je ještě tu ještě nějaký resonátor k upgrade ? Upgrade : pokračuj
 • 11. Zbytkem své energie Recharguji.

Tento postup počítá s provedením kompletní revize portálu. Tímto způsobem se dá provádět skutečně rychle, při dodržení postupu vás nebudou zdržovat animace a pokud se mohou některé věci provádět společně s hackem, pak se paralelně skutečně provádějí.

Postup si samosebou ještě drobně každý poupraví podle situace, mělo by ovšem stačit vynechat některý z kroků, aniž by se ubralo na rychlosti.

Zvlášť náročné je se umět rychle rozhodnout, zda upgrade resonátoru zvýší či nezvýší level celého portálu.

Obcházení farmy

Obcházení farem je při hledání ideálního poměru výkon/dráha/čas taky trochu oříšek.

V první řadě je vždycky potřeba si určit kolečko, které budete chodit.

 • Toto kolečko by mělo trvat dostatečně dlouho, aby stíhali portály chladnout a nemuseli jste čekat na hack.
 • Toto kolečko by nemělo být zbytečně příliš dlouhé, abyste neprocházeli delší úseky bez hackování.

Skupiny portálů, kterým se snad ani ještě nedá říkat farmy, mluvím o 4 až 10 kusech, se vyplatí glyphovat. Pokud je i takto malá farma postavena skutečně na výkon (Heat-sink a Multi-hacky), pak se i z malého množství portálů dá dobře natěžit.

Postavení a prolinkování skupiny portálů

Pokud máme někde skupinu 10+ portálů, která si zaslouží přebořit, postavit a prolinkovat, můžeme opět zvolit taktiku podle času a svých možností.

Vyplatí se mi skupinu portálů hackovat, než ji zbořím?

Procházím kolečko, portály bořím, dosazuji, NEmoduji a linkuji. Snažím se linkovat pomocí metody nejkratších linků. Která mi zaručí velký počet malých polí a stabilní bonus do obrany portálů.

Zásadně se nevracím a nečekám. Chodím v kruhu. Získávám tím klíče, které můžu ihned použít na slinkování portálů dohromady. Při posledním (zpravidla 4. kolečku) móduji. To proto, kdyby mi chyběl klíč od některého z portálů, tak si můžu dosadit Heat-sink nebo Multi-hack a klíč si dohackovat.

Mám zkušenost, že skupina 20 portálů se dá takto kompletně uzavřít do konvexní obálky za hodinu. (Lysá nad Labem - park)

Vypnutí vybrací

Někteří si mi stěžují, že je vibrace během hry ruší. Já sám jsem dlouhou dobu hrál Broot, kde jsem je kvůli úspoře energie měl vypnuté. Ve hře žádná možnost Vibration DISABLE není.

Přesto se dají vypnout. Stačí ztlumit hlasitost zvonění na vypnutý zvuk bez vibrací a hra toto nastavení respektuje. Během hry nastavujete tlačítkem hlasitosti zvuk ve hře. Je nutné skočit do jiné aplikace (Hovory, HangOuts, WhatsApp, ...), kde je hlasitost spojená přímo s hlasitostí vyzvánění. (záleží na vašem prostředí a verzi Android)

Během hraní Ingressu hovor jen tak nepřehlédnete a nastavení hlasitosti je tak rychle přístupné, že si jej můžete zapnout/vypnout vždy, když dáváte telefon na pár minut do kapsy.

Závěrem

Dnešní článek vznikl jako rádce všem hráčům, kteří během třítýdenního šílenství udělali osmý level a teď jim nechybí zkušenostní body, ale zkušenosti.

Do diskuze: Dosazujete u portálů, které navštívíte, všechny rezonátory?