Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

Glyphs


vml, 4.3.2015, aktualizováno 5.3. Scanner ver. 1.71.1

Glyphy, česky piktogramy, jsou symboly určitého významu. V Ingressu jejich sada tvoří jazyk, kterým mohou portály předávat informace hráčům

Piktogramy

Co glyphy ve hře znamenají? Byly do hry přidány nejprve v příběhu a později jako minihra během hackování. Jejich kreslením se dá vyladit rezonance portálu, a tím zvýšit jeho potenci. Z jednoho hacku získáme, při úspěšném hackování, přibližně dvojnásobek. Malá osmičková farma je najednou díky glyphování mnohem nebezpečnější a výtěžnost z několika portálů je často překvapivá.

Protože se mi nechce psát o samotných glyphech a glyph-sekvencích, odkážu se na pěkné články mých zahraničních kolegů.

V principu jde o obkreslování sekvencí obrázků, je hodnocena přesnost a rychlost. S větší přesností a rychlostí získáváme větší bonus.

Medaile

Ve hře je i medaile Translator, která reprezentuje vaši úspěšnost během glyphování. Čím vyšší portál, tím více bodů za perfekt glyph (všechny symboly správně). Pro A8+ (hráči levelu 8 a více) je to nyní velice snadná medaile, kterou si mohou snadno dopomoci k dosažení vysokých levelů.

Proč glyphovat?

Glyphování je intelektuálně složité. Je třeba si něco pamatovat. Během rychlé procházky, či projížďky zdržuje. Přesto jsou tu podstatné důvody k malé zastávce u portálů na vysokých levelech.

  • Bonusové itemy
  • Glyph body do statistiky a medaile
  • zkušenostní body AP

Za alespoň jeden správně nakreslený piktogram je nějaký ten item navíc. Další výhodou je, že vždy alespoň něco vypadne. Nestane se tedy, že po dohrání minihy se objeví nenáviděná hláška Hack acquired no items. Čím více glyphů v sekvenci nakreslíme správně, tím větší je i bonus. Při nakreslení perfekt glyph se počítá rychlost, za kterou se dá bonus ještě navýšit.

Za perfekt glyph jsou body do statistiky. Čím delší sekvence, tím více bodů.

Počet glyphůPočet bodů
11
22
34
48
515

Od 4.3.2015 se glyphování skutečně vyplatí. S novou virus technologií (g+) získáváme díky glyphování i AP. Za každý správně nakreslený glyph je 50 AP (ano za každý jednotlivý glyph). Speedbonus přidává další AP navíc. Za jediné hackování se dá získat několik stovek AP. A to se vyplatí.

Speed Bonus

Speed bonus - rychlostní bonus, byl do 4.3.2015 fixní. Pokud byla sekvence nakreslena pod určitý časový limit na perfekt, byl započítán i konstatní speed bonus, který se měnil jen s levelem portálu.

Nyní je speed bonus počítán z celkového času. Jednoduše procenta odpovídají zbývajícímu času v poměru k celkovému. Je tedy možné mít speedbonus klidně i 5% nebo také 90%.

AP

Za glyphování získáme AP. Za každý správný glyph je 50 AP. S konečným výsledkem ještě zamává perfekt glyph a speed bonus.

Za perfekt glyph získáváte AP v závislosti na počtu glyphů procent za perfekt glyph.
Například:

  • P5 přidá +56 AP
  • P6, P7 přidá +80 AP
  • P8 přidá +113 AP

A nakonec se přičte speed bonus (hodnota v procentech jako AP).

AP = 50 x spravný_glyph + perfekt_glyph_bonus + speed_bonus

Závěrem

Glyphování se určitě vyplatí u osmičkových portálů. K dnešnímu datu je za něj snadná medaile a hromada AP. Glyphování zabere přibližně půl minuty za každý hack navíc.

Do diskuze: Souhlasíš s AP za kreslení glyphů?