Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-09-28] Ingress


vml, 28.9.2014 Scanner ver. 1.61.2

Ahojte, zdravím jak své kamarády, tak spoluhráče a soupeře i náhodného kolemsurfujícího surfaře!

Ingress je mobilní geolokační hra z dílen Google/Niantic, na jejím vývoji se podílejí lidé z Google Earth a osobně si myslím, že je to nejzajímavější a zároveň extrémně návyková hra, která zatím byla na SmartPhone vyvinuta.

Já sám hraju už od jejích začátku (první veřejná beta listopad 2012) s pořízením prvního smartphone (březen 2013). Kromě mě hrají hru už miliony hráčů po celém světě a nyní je hra skvěle rozjetá a dá se hrát takžka kdekoliv, kde je internet.

Chceš taky připravit článek?

Jasně, beru! Napiš mi na info(o)maser-hry.wz.cz a zkusíme se domluvit. Pokud máš rovnou zajímavé téma, klidně o něm něco sepiš a já ti to promítnu na webovky pro ostatní.

O co teda jde?

Po nainstalování hry z GooglePlay se váš telefon promění na ScannerDevice, zařízení, které umí ve vašem okolí detekovat portály (místa zájmu) a exotickou hmotu (energii). Při prvním spuštění si kromě unikátní přezdívky vyberete podle svého přesvědčení jednu ze dvou frakcí. Tato volba ovlivní veškeré vaše působení ve hře. Neboť jde o geolokační hru, je nutné vstát a navštívit místa (portály), která jsou vyznačená na mapě.

O portály se na mobilu bojuje. Portály se dají spojovat a tím lze i zabrat území. Cílem hry je tedy zabrat co největší území pro svou frakci.

Příběh v pozadí

Vědci ve Švýcarském CERNu objevili v exotické hmotě (temné hmotě) určité vzory a pravidla a zjistili, že se skrz ní snaží komunikovat nějaká cizí rasa - Shapers (tvarovači). Zároveň se začala energie objevovat po celé planetě okolo zajímavých míst.

Frakce

Jak jsem se už zmínil, ve hře existují dvě frakce - zelená vs. modrá, osvícení vs. odpor, Enlightenment vs. Resistance nebo žabky proti šmoulům. Já sám jsem si zvolil zelenou.

Zároveň bylo zjištěno, že temná hmota ovlivňuje myšlení lidí. Ovlivnění se dá usměrňovat. Zelení jsou pro využití nových zdrojů a metod, chtějí se otevřít změnám, pokroku a vystavit se vlivu Shapers a riskovat tak možné odevzdání celé planety do rukou cizí rase, modří jsou naopak konzervativní, proti změnám a brání se Shapers.

Zelení jsou v podstatě ti zlí. Ve světovém měřítku je nás žabiček míň. V ČR máme bohatou komunitu, silnou podporu a dobrou organizaci. Díky hře poznáte spoustu nových lidí, a když jednou dosáhnete určité úrovně, je možné díky komunitě vycestovat do ciziny a navštívit i místa, na která byste se jen tak nedostali.

Závěr

Ingress je první opravdu povedená hra v rozšířené realitě. Přesahuje z mobilních telefonů do skutečného světa. Spojuje lidi rozdílných národností, barev i vyznání. Je to hra, která dokáže zvednout ajťáka ze židle a dostat ho do ulic.

What are you waiting for, its time to move!