Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-10-10] Třetí frakce?


vml, 10.10.2014 Scanner ver. 1.62.0

O třetí frakci se dost mluvilo během dubna 2014 ve spojitosti s 13MAGNUS. Teď to podle postů vypadá, že se okolo třetí frakce bude točit další anomálie a hlavně, že to s třetí frakcí myslí vývojáři vážně!

Postřehy o červené Rogue frakci

Zdroje

Protože se stále jedná spíše o spekulace, bude dobé uvést zdroje hned nazačátku, kde jsem takovou informaci vyčetl.

Decode Ingress

Podle Decode Ingress je důkazem pro existenci nebo alespoň přípravu třetí frakce video, na němž je ve vývojářském SandBoxu třetí portál vlastněný __LOKI__. Na videu je zároveň vidět u červeného portálu obrázek již proběhlé série anomálií Interitus.

Bohužel to vzhledem k začátku dubna dost vypadalo jako aprílový žert.

Červená - Rogue - Darebácká - frakce měla být zlá a měla reprezentovat NPC ve hře. Alespoň s takovými myšlenkami si pohrává autor článku a diskuze pod ním.

TheBlackHorse23

Tento zdroj je přímo rozesílán NIA, takže se dá řící je že je přinejmenším více oficiální. Jak to už u podobných článků u Ingressu bývá, může jít jen o další mystifikaci.

Hned v první větě nás článek tlustým písmem varuje, že tato informace zdroji unikla zcela omylem, a že jakékoliv sdílení nebo jen čtení z nás může udělat Cíl s vysokou priporitou pro NIA. Takže pokračujte jen na vlastní nebezpečí.

Výňatky

...Vysoká koncentrace XM na jednom místě umožňuje komunikaci Shapers s citlivými lidmi.

Samotná existence Rogue frakce a agentů, kteří se k ní hlásí, začíná odkrývat skutečný záměr Shapers a vytičuje vztah mezi lidstvem a Shapers.

Současné frakce usilují o vedení a bojují za své přesvědčení, za svou odlišnou fylozofii. Zatím co Osvícení (ENL) chtějí pomocí po boku Shapers získat nové vědomosti, učit se ze symbolů ukrytých v XM, Odpor (RES) vidí v tomto učení nebezpečí a potenciální katastrofu, která zničí lidskou civilizaci. ENL vidí dar, který je třeba si chránit a vážit si jej, RES usiluje o kontrolu nad portály, aby je mohli řádně prostudovat a být připraveni na případnou invazi Shapers.

Darebáci (ROG) ani nevypadají, jako by měli nějaký cíl či záměr. Vypadá to, že jediným smyslem jejich existence je vyvážit současné frakce...

... Provádění jejich operací je zvláštní, vždy se na chvíli někde vynoří sehraná skupinka, rychle zaútočí, a pak se zase propadne do chaosu.

Začínají ROG agenti osamoceně nebo jsou jen aktivováni nějakou ROG entitou? Budou jejich činnosti odlišné? A nejnaléhavější otázka; kde se tito Agenti berou a kolikrát již přepsali příběh historie?

Jedním z příkladů je GeorgianRedSteel (narážka na #13magnus). ... Byl kontaktován již fungující organizací, nebo začal jako ENL/RES angent a rozhodl se hrát na svojí stranu? Úplnou pravdu se nikdy nedozvíme, můžeme to však uzavřít jako "Moc kazí, absolutní moc kazí zcela" a ROG agenti sílí.

Můj názor

Sám jsem trochu zmatený, angličtina v článcích je pro mě hodně těžká a chození okolo horké kaše je sice pro napětí fajn, ale já bych osobně raději fakta. Pro ty, kteří nastupují do Ingressu jako do rozjetého vlaku to musí být opravdu hodně matoucí.

Červená frakce podlě mě přijde (příběhově) jako nezávislá organizace, která půjde zcela mimo Niantic. Otázka je co nabídne, aby přiměla hráče se k této frakci připojit.

Herně je klidně možné, že nabídku k připojení k frakci dostanou jen A13+ a bude v ní jiný systém hodnocení a itemů. Navíc by nebylo překvapivé, kdyby bylo možné hrát dvojitého agenta. Například se po zadání passphase na 24 hodin stát agentem Rogue a plnit jejich cíle.

Trochu se obávám rozdělení hry na Ingress Classic a Ingress 2. Přestože jsem zvědavý na nadcházející změny, spousta hráčů je se současným systémem spokojená.

Závěr

Zůstaňte naladěni, výhledově nás čekají velké změny bořící zažité principy hry.

Uvítal/a bys třetí frakci? Přidal/a by ses k ní, kdyby slibovala nové itemy a nové herní principy?