Quake III Arena


A nyní následuje Quake III Arena. Tato hra byla vydána kolem roku 1999. Oproto Quake II. je Quake III. mnohem vypracovanější po všech stránkách. U této hry je snad nejproslulejší naprosto špičkový multiplayer. Rozlehlost map, mnoho typů zbraní, neviditelnost a spoustu dalších serepetiček. Musím říct, že já sám osobně mám s multiplayerem výborné zkušenosti. Není nad to, když je v jedné místnosti siťově propojených 15 počítačů a paříte proti sobě. Single player je samozřejmě také dobrý. Vždy máte 4 mapy a když je uděláte, jdete do dalších 4. Zde teď napíšu všechny typy zbraní, řádů, bonusů.

Zbraně

Gauntlet

Tuhle zbraň dostanete, když si vyplácáte náboje a nemáte čím střílet. Je to něco jako pilka. Když se protivníka tímhle dotknete, zraníte. Druhý útok bývá většinou smrtící.

Machine Gun

S Machine Gun začínáte ve všech úrovních. Je velmi slabá, Gauntlet je ve většině případů účinější. Lepší je pouze v kombinaci s Quad Damage. Prostě nic moc.

Shogun

Na blízkou vzdálenost 100% smrtící. Sice se pomalu přebíjí, ale s Quad Damage funguje i na delší vzdálenost. Není to však zbraň, kterou bych vyhledával.

Grenade Launcher

Hodí se pouze na stísněné prostory s hodně lidmi. Popřípadě na nic netušící zajíčky stojící na jednom místě dvě hodiny. Pokud se ale do někoho trefíte přímo, granát vybuchne...

Rocket Launcher

Asi nejčastěji používaná zbraň ve hře. Rakety se získávají lehce a mají docela slušnou účinost. Ale s tímhle se to taky musí umět. Když vidíte protivníka který se mine s cílem o půl kilometru, je vcelku vhodné přiběhnout a našít do něj, všechno co máte.

Lightning Gun

Nevyskytuje se zas až tak často, ale účinek se s narůstající dálkou nemění.. Už jsem ale viděl účinější zbraně. Při vystřlení je efektivní vzhled nábojů-blesků.

Railgun

Tomuhle já řikám sniperka. Jeden zásah, 100 % života dolů. Jenže v tom je ten problém. Na delší vzdálenost je do pohybujícího se hráče vystřelit problém. Pomocí zoomu můžete na větší chumel hráčů celkem v pohodě zazoomovat. Stejně účinná na všechny dálky. Člověku který má Railgun nelezte před hlaveň. Pomalu se přebíjí.

Plasma Gun

Druhá nejúčinější zbraň. S velkou kadencí střílí modré koule, které většinou znamenají letenku do věčných Deathmatchů. Je velice oblíbená a věřte, že hrát mapu v multiplayeru s touhle zbraní je řežba!!!

BFG 10K

Nejúčinější zbraň. Má pomalejší kadenci než plasmagánek. zato zelené velké chuchvalce vše nahradí v počtu zabitých soupeřů.Pokud někohostimhle potkáte a nejste si jistí svýma střeleckými schopnostmi nebo dostatečným počtem nábojů v plasmagánku, vemte ramena na nohy a zdrhejte!

Řády

Accuracy

Když někoho trefíte Ralgunem dvakrát za sebou, dostanete tohle ocenění. Získat jej není většinou cílené, ale spíš náhoda. Samozřejmě ale nechci nikoho urážet...

Excellent

Tenhle řád dostanete, když sejmete dva soupeře během pouhých dvou vteřin. Takhle se zdá, že to nejde, ale já jich během 15-ti minut nasbíral devět. Jsou i těžší věci než tohle:-)

Gauntlet

Můj oblíbený řád. Když vám dojde munice, dostanete Gauntlet. A pokud se vám navíc podaří s timhle žabikuchem zabít, získáte řád Gauntlet. Můj rekord je sedm v jednom matchi. Něco pro lidi, kerý si chtěj zamachrovat.

Impressive

Tento řád se týká Railgun. Pokud má někdo v ruce, většinou nečeká a pálí všude kolem sebe. Jsou však ale tací, kteří si počkají na vhodný okamžika a zmáčknou spoušť v nejvhodnější okamžik. Pokud se trefíte s Railgun dvakrát za sebou, získáte právě Imressive.

Frags

Méně se vyskytující a ne tak důležité. Za každých 20 fragů to dostanete. A vsaďte se, že na internetu jich sesbíráte spoustu.

Perfect

Hůře získatelný řád. Abyste ho dostali, musíte proplout Deathmatchem bez jediného zabití. V singleplayeru na "I CAN WIN" bez problému ale v multiplayeru?

Bonusy

Quad Damage

Asi nejhrozivější věc. Pokud to seberete, obalí vás zářivý modrý obal. Ať použijete jakoukoli zbraň, můžete si být jistí že bude mít čtyřnásobnou sílu a tudíž i čtyřnásobnou sílu zabíjet ostatní. Zároveň se ale stanete žádaným cílem pro soupeře a věřte mi, že se s timhle jen tak neschováte...A proč taky?

Poznámka: Bonusů je strašná spousta ale myslím si že Quad Damage a možná ještě Invisibility ( neviditelnost) jsou asi nejlepší a nejdůležitější....

by Brumlič 2007

screenshoty