Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-10-27] Max 2000 itemů


vml, 27.10.2014 Scanner ver. 1.63.0

Omezení inventáře je strategický prvek, o kterém se všeobecně ví. Kolik itemů je v inventáři ideální? Má cenu si něco šetřit. Tomu se bude věnovat dnešní článek.

Omezení

Nový účet má omezení na 100 itemů. Po ověření telefonního čísla je kapacita navýšena na 2000. Omezení na 2000 itemů většina hráčů nepovažuje za zvlášť svazující. Alespoň dokud nedovrší osmý level.

Řešení

Prvním řešením, které už leckoho napadlo je druhý účet. Toto řešení je však proti prvidlům a nebudeme se mu dále věnovat.

Dalším velice rychlým, avšak nepříliš efektivním řešením je pálit itemy na energii. Zpravidla se hromadí R7, malá XMP a Link-Ampy. Všechny tyto itemy se dají upotřebit, ale získáváme jich více než jich stíháme použít. Spálením uvolníme místo v inventáži na itemy s větší spotřebou.

O něco pomalejší, zato daleko zajímavější, je řešení darem. Když přetýká inventář, darujeme několik stovek itemů hráčům, kteří místo v inventáři mají. Oni nám to vrátí jindy. Dar podpoří vzájemné vztahy a celkovou pospojitost hráčů. Navíc tím podpoříme vlastní frakci víc, než pouhým spálením do energie.

Dalším způsobem je itemy anonymně vyhazovat. Dobré je to udělat s klíči. Zatímco pro nás při opouštění vzdáleného nelinkovatelného města jsou k ničemu, místní je dobře využijí. V aktivním městě je do 12ti hodin jistě někdo objeví.

Zajímavosti

Itemy lze přijímat (hack portal, acquire item) pouze dokud je v inventáři méně než 2000 itemů. Posledním hackem lze nabrat více itemů naráz a mít tak více než 2000, třeba 2006 itemů.

Pokud udělá hráč level, tak odměnu v podobě balíčku itemů dostane i přes přečerpání kapacity. Dorazil ke mě obrázek (díky @soused), kde byla přijata odměna za 11. level a inventář je tedy přeplněn na 2044 itemů.

Ideální

Nastavení počtu itemů je někde mezi 1700 a 1900. Rozložení itemů mezi módy, střely, rezonátory a klíče záleří čistě na tvé stategii a možnostech. Je dobré nechávat si v inventáři dostatek místa pro nové hacky především kvůli klíčům.

Nemá význam si šetřit itemy, které nejsou potřeba a snadno se dají nahackovat. Ano, mluvím o malých střelách a R7. Nemá význam šetřit si Media, vše je snadno dosažitelné na youtube/ingress. Nemá smysl držet si klíče z centra města, do kterého už nikdy v životě nepojedeme, snad jen jako osobní sbírku.

Závěr

Už bylo vzneseno mnoho námitek, že by se kapacita mohla s dosažením vysokého levelu rozšířit.

Omezení inventáře je zajímavý strategický prvek, v podstatě je to brzda, která brání vzniknutí nezastavitelných hráčů. Díky ometení na 2000 itemů trvá každá bouře jen chvíli, pak hráčovi dojdou itemy. Síla se tedy násobí jedině spoluprací více hráčů.

Do diskuze: Přijde ti 2000 itemů v inventáři málo?