Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-10-01] Hack acquired no items.


vml, 01.10.2014 Scanner ver. 1.61.2

Pojďme se v dnešním článku více zaměřit na hlášku Hack acquired no items. Kdy se to stává a co dělat, abychom se jí vyhnuli.

Příčina

V aktuální verzi je příčinou vaše přílišná rychlost, pohybujete-li se příliš rychle, nemůžete scanner aktivně používat. Můžete se dívat na mapu, prohlížet portály, sbírat energii, ale nemůžete dosazovat, střílet, hackovat. Čím vyšší level itemu či portálu, tím je limit pro rychlost nižší (přísnější).

Jak to funguje?

Je omyl si myslet, že hra odesílá vaši polohu realtime na server, komunikace probíhá vždy na vyžádání klienta. Klient se vždy zeptá a dostane od serveru odpověď. Při každém dotazu odešle klient track od poslední události - seznam GPS pozic.

Pro povelení akce se počítá vždy jen poloha a čas předchozí akce a poloha a čas aktuální.

Uveďme si tedy příklad:
V místě A si hacknu portál, sednu do auta a za hodinu budu v místě B vzdáleném vzdušnou čarou od A 50km, kde je druhý portál a udělám hack. Vše proběhne v pořádku a druhý hack mi bude uznaný.
Druhý den pojedu po dálnici a zvládnu cestu za 30 minut. Na druhém místě budu muset pár minut počkat, než mi bude hack dovolen.

Příklad celou problematiku zjednodušuje, limit není striktně stanoven, ale závisí na vzálenosti, bohužel nemám o tomto jevu dostatek přesných údajů k sestavení tabulky, ale je zřejmé, že s rostoucí vzáleností se zvyšuje i rychlostní limit (méně přísný). Nemusíte se proto obávat, že přeletíte letadlem do ciziny a první dva dny budete čekat, až vás dožene Ingress poloha.

Stalo se nám, že ve škole ustřelila poloha (pravděpodobně kvůli wifi) do nějaké asijské země. Kamarádka udělala Hack a v ČR mohla hackovat až po 12 hodinách.

Jak tomu předcházet?

Když hrajete ve vlaku nebo autobusu, tak spouštějte Ingress jen ve stanicích. Portály druhé frakce odstřelujte od nejnižších XMP, nesnažte se hrát i po rozjezdu vlaku, na příští stanici byste si pak nemuseli udělat ani hack.

Pokud vám naopak jde jen o portál okolo kterého projíždíte, hromadná doprava tam nestaví, tak nehrajte na stanici předtím.

Závěr

Omezení na rychlost má své důvody, osobně si myslím, že je to kvůli autům a řidičům. Jednak nechceme, aby nám projíždějící hráč ničil z auta/vlaku/busu město, a jednak kvůli bezpečnosti, aby se nehrálo tolik za volantem.