Need for speed: Most Wanted


Hra Need for speed: Most Wanted se mi zdála, když jsem ji v březnu 2006 nainstaloval, poněkud nedopracovaná. Po delším hraní mi však přirostla k srdci. Nehrál jsem nijak rychle ani nijak často, přece jen je trošku jednotvárná.

Hned na začátku hry zajedete tři závody, mezi kterými je spoustu působivých videoukázek. Stihne vás už chytnout seržant Cross, vedoucí policie v Rockportu, jež si vás velmi provokativním způsobem poznačí. Při čtvrtém závodě (s Razorem) však přejedete přes hřebový pás, jehož důsledkem je nedojetí závodu a následné přijití o auto. Všichni se tím očividně dobře baví až na jednu slečnu a jistého Roga. Pomohou vám z bryndy a zajistí vám přístřeší.

Zbyde vám 30 000$, což je přesně na jedno ze tří aut, které lze koupit v AAA Auto Rockport. Nyní máte před sebou volnou cestu k závodům a poražení 15 lidí vévodícím ilegálním pouličním závodům. Pořadník těchto lidí i ůkoly od nich uložené máte neustále v dispozici. Jak už jsem se výše zmínil, nyní (,narozdíl od NFS: Underground 2,) se vám tu do všeho plete policie - v konečné fázi i s Vrtulníky a Crossem. Pro postoupení v Blacklistu je vždy nutné vyhrát určitý počet závodů, splinit určitý počet zadaných úkolů (tvz. milníků) a zavinit škodu v jisté výši. Cílem hry je dostat se na #1 - shodit Razota. Hra nás při každém loadingu informuje o nových možnostech hry a radí jak vybruslit z četných potyček s policií.

Hra nabízí propracovanou mapu a pokročilý grafický engine, 48 aut, spoustu závodů a tuning.

by vml 2007

screenshoty