Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

Agent stats


Bramborak198, 31.1.2015 Scanner ver. 1.69.0

Chcete znát detaily a postupy svých statistik? Agent stats pomůže.

Co to je?

Vskutku úžasná aplikace, skládající se ze dvou částí, které vám dohromady pomůžou zjistit a detailně vyhodnotit váš postup Ingressem. Postup můžete vzájemně sdílet s jinými hráči, nebo nahlédnout do globálních statistik.

Mobilní klient

Aplikace dostupná pro Android nebo iOS, kterou si nainstalujete do svého zařízení.

Webová aplikace

Aplikace dostupná na stránce agent-stats.com. Nově dostupná v češtině.

Provázání účtů

Agent stats jsou vázány na váš Google účet a jméno ve hře. Při prvním spuštění vás aplikace o tyto informace požádá.

Jak data na server nahrát?

Jako první musíte nahrát na server vaše aktuální statistiky, aby měl server vůbec co vyhodnocovat. Nejrychlejší cestou je nasdílení statistik přimo z vašeho profilu agenta z menu OPS v Ingressu. Nezapomeňte, že musíte mít otevřenou záložku ?all time?.

Ve vašem profilu v Ingressu stačí kliknout na tlačítko sdílet, poté vybrat aplikaci Agent stats, do které budete přesměrováni. Vytvořený screenshot nasdílený do aplikace se bude chvíli uploadovat na server. Po dokončení uploadu se v aplikaci zobrazí tlačítko ?view stats?, které otevře webové rozhraní aplikace, kde je možno statistiky prohlížet.


Postup nahrání dat. Zdroj: Agent stats manuál.

Ostatní

Pokud již máte vytvořený screenshot (který se vytvoří a uloží při stisku tlačítka sdílet v profilu agenta v Ingressu, bez nutnosti samotného sdílení do jakékoli aplikace) existují i další možnosti, jak tato data na server nahrát.

  • Spuštěním mobilního klienta Agent stats a manuálním dohledáním screenshotu.
  • Přes import ve webovém Agent stats.

Vyhodnocování vlastních statistik

Pokud jste již nahráli data, můžete se vrhnout do samotného vyhodnocování.

Veškeré statistiky si prohlédnete přes webové rozhraní, které je téměř bez úprav dostupné i na telefonech. V následující části článku budu popisovat jednotlivé části webového Agent stats - co nadpis, to položka v jeho menu.

Úvodní stránka

Stránka, která se otevře ihned po otevření.

Můžete si zde prohlížet vlastní statistiky, jež jsou zobrazeny v grafu (co upload statistik, to jeden bod v grafu). Po najetí myši na bod v grafu se zobrazí, kolik toho či onoho máte (závisí na tom, jakou medaili si vyberete pro zobrazení do grafu), a kolik toho přibylo od posledního uploadu.

Pod grafem si můžete vybrat, jaká data chcete v grafu zobrazit (na výběr jsou jak oficiální medaile, tak i medaile neoficiální, které reprezentují data ze statistik, jenž nejsou v oficiálních medailích zahrnuty).

Ještě níže si můžete vybrat, jestli chcete umístit osy v grafu do jedné úrovně a jestli chcete extrapolovat hodnoty (zobrazí přibližnou dobu dosažení další úrovně medaile.

Extrapolace vychází z dat zobrazených v grafu, čili ji ovlivňuje, jestli v grafu zobrazíte data za poslední týden, měsíc nebo veškerá nahraná data.

Můžete také někomu vaše statistiky nasdílet. Pokud někdo nasdílí svoje statistiky vám, múžete se s ním navzájem porovnávat.

Pod tímto vším je zobrazen odhad dosažení dalších levelů, včetně připočtení medailí.

Ještě níže je tabulka se seznamem medailí a odhadem dosažení jejich dalších úrovní.

Všechna tato data (odhad dosažení dalších levelů, medailí) vychází z dat zobrazených v grafu (zde je na výběr mezi daty za poslední týden, měsíc nebo všechny nahrané).


Takhle nějak může vypadat úvodní stránka.

Nastavení

Položka nastavení umožňuje:

  • Jméno ve hře.
  • Innovator medaily (důležité pro odhad získání dalších levelů).
  • Zobrazení dodatečných medailí (medaile, vymyšlené autorem Agent stats pro vyhodnocování statistik, jenž nejsou zachyceny v oficiálních medailích).
  • Skrytí Guardian medaile (ve výchozím stavu zapnuto). Dobré, pokud již nemáte černou (a chcete hráčům, se kterými statistiky sdílíte, skrýt maximální délku držení portálu).
  • Barvu pozadí.
  • Jazyk.
  • Vynulování statistik.

Po dokončení nastavování je třeba vše potvrdit kliknutím na ?Aktualizovat nastavení?.

Manuál

Opravdu stručný manuál. Především návod, jak statistiky nahrát na server.

Export

Stažení dat v textové podobě. Tato funkce slouží především pro stažení veškerých dat, abyste si je mohli zpracovat podle sebe. Data jsou v csv formátu.

Jako první datum a čas nahrání, pak už jen čísla, která reprezentují hodnotu dané medaile. Každá medaile (hodnota k ní) je oddělena mezerou.

Import

Je možno nahrát screenhoty přimo přes webové Agent stats, pokud je screenshot pořízen z Ingressu v1.55+, nebo data vložit ručně v textové podobě.

Pokud chcete nějaký bod statistik změnit nebo vymazat, stačí si z exportu zkopírovat textová data, vložit je do importu, smazat/změnit příslušný bod a data znovu nahrát.

Globální statistiky

Globální statistiky od všech hráčů používajících Agent stats. Vaše hodnota je v jednotlivých statistikách zobrazena čárou (percentil). Pod grafy můžete zobrazit ?můj seznam sdílení?. Hráč, který s vámi sdílí data a kterého vyberete, se zobrazí svojí čárou v globálních statistikách.

Skupiny

Zde je možno si přehledně zobrazit a porovnávat data mezi mnoha hráči. Kromě skupiny ?Můj seznam sdílení?, čili hráči, se kterými vzájemně sdílíte svá data, si můžete také zobrazit tabulku hodnot v jednotlivých medailích. Zde pak jsou hráči, kteří se do stejné skupiny také přidali.

Můžete si také vytvořit vlastní skupinu, do které lze pozvat další hráče. Hráč, který je pozvaný do takovéto skupiny, se zobrazí pouze upozornění ve složce Skupiny.

Admin skupiny (označen zlatou hvězdičkou) má veškerá práva (zvaní hráčů, přidávání hráčů na ?Seznam zakázaných?, změna názvu, popisu, určování moderátorů i určování jiných adminů (které však může jakýkoli jiný admin degradovat zpět, pro určení jiného admina je nutno daného hráče nejdřív povýšit na moderátora).

Moderátor (šedivá hvězdička) má oproti adminovi o něco menší pravomoce: nemůže měnit název nebo skupinu smazat, a nemůže určovat jiné moderátory nebo adminy.

Běžný uživatel (žádná hvězdička) může jen prohlížet data.


Globální skupina k medaili liberator. Zvýrazněný řádek je ten váš.

O Agent stats

Info o Agent stats včetně nákladů na provoz, výše darů (Agent stats jsou zdarma, ale darovat může každý), tlačítko ?Daruj? přes PayPal a seznam překladatelů.

FAQ

Pár otázek a odpovědí. Kromě toho také seznam medailí a hodnot potřebných na dosažení jejich úrovní.

Často se do této složky dívám, když potřebuji zjistit, jaké medaile jsou potřeba na vyšší level.

G+ komunita

Odkaz na Google+ komunitu Agent stats.

Odhlásit

Prostě vás to odhlásí (Agent stats je spárován s Google účtem).