Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-09-30] L7 Resonátor


vml, 30.9.2014 Scanner ver. 1.61.2

Asi každému agentovi levelu 8 a vyšší (A8+) se stalo, že mu v inventáři přebývaly rezonátory sedmého levelu (R7). Pojďme se na tenhle jev podívat trochu zblízka.

Jakou cenu má vlastně R7?

Odpověď je jako u každého jiného zboží velice nejasná, jeho význam stoupá v odlehlých oblastech a klesá ve městech. Tam, kde hrají malí hráči, nebo na území, kde se ještě nedosáhlo na kritickou úroveň (ve městě mají obě frakce dostateck hráčů k postavení a udržení osmičkové farmy (F8)) upadá sedmičkový rezonátor do stínu svého lepšího osmičkového brášky. V takových městech se očekává při návštěvě portálu zíroveň dohození dalšího R8.

Jeden hráč postaví sám portál na level pět (P5). Neexistuje způsob, jak z jediného účtu postavit silnější portál (pokud budu sám přebarvovat portál, tak si nepomůžu). P5 postaví hráč i bez R8. Na P6 je třeba dvou hráčů, na P7 tří a konečně na P8 je třeba osmi hráčů. Problém je, že na venkově se nezřídkakdy stává, že hráči nemají u sebe R8, který by mohli dohodit a nemají snadnou cestu k získání většího počtu R8.

R7 tedy má malou cenu (užitečnost) ve městech a nepříliš velkou užitečnost na venkově.

Proč se tedy hromadí?

Jednoduchou a statisticky významnou odpovědí budiž, že P7 je hodně, tedy jsou hodně hackované a proto se R7 hromadí v inventáři.

To však není jedinný vliv. R7 jde dát na portál jen jeden. R8 sice taky, ale pravděpodobnost volného slotu pro R8 je mnohem vyšší a navíc R8 je jednoduše žádanější. Z toho i vyplívá, že pokud hráč hraje hru rychle, na dosazování R7 není čas.

Další nevýhodou je, že R7 se dá nahradit a hráč tak přijde o statistiku dlouhodobě bráněného portálu (Guardian). Nebyla by to tragédie, nebýt pravidla pro medaili Guardian, podle kterého musí na portálu mít vlastník minimálně jeden svůj rezonátor.

Při hacku R7 je mnohem lepší vidina jednoho R8 a případně několika XMP Burstrů sedmého levelu (X7), než získání R7.

Dobrou stránkou je, že když už obsazujete portály, tak právě díky brzdě R7, který dáte na každý portál jen jeden, můžete získat capture na více portálech, než kdybyste sázeli třeba L4, které mizí hned po čtyřech.

Závěr

Rezonátory R7 se jednoduše hromadí. Není to úplně na škodu a nestojí za to je šetřit. Při možnosti hromadné recyklace jsou levným palivem.