Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

AXA Shield


vml, 18.12.2014 Scanner ver. 1.66.0

Ve hře to už od 18.11.2014 vypadá na nový item. Po měsící je skutečně tady. Pojďme se podívat na jeho vlastnosti.

Zdrojem je mi článek z fewgames.net a newsletter.

Vlastnosti

Tento štít je něco jako 4. úroveň štítu. Prozatím tu byly tři kategorie, Common, Rare a VeryRare. Čtvrtá úroveň - AXA - je opět o něco silnější.

Předpokládám, že síla štítů se již stabilizovala (ano síla štítů se s vývojem hry hodně měnila). Uvádím pro lepší představu síly tabulku.

Kategorie Mitigation Stickiness
common +30 20
rare +40 30
very rare +60 50
AXA +70 70

Mitigation říká jak moc bude štít účinný a stickiness říká jak dobře bude štít držet.

Jeden AXA shield je tedy stejně silný jako common a rare štít, ale je o dost těžší se ho zbavit.

To je super, kde se to dá sehnat?

Tohle je bohužel už trochu horší. AXA shield by měl hodně vypadávat z označených portálů v Německu, Itálii, Španělsku, Polsku, Indonésii a Švýcarsku. Během roku 2015 by se měly takto nastavené portály objevovat po zbytku světa. AXA shield může s velmi malou pravděpodobností vypadnout z kteréhokoliv portálu.

Reklama

Google Niantic a společnost AXA spolu příběhově uzavřeli spolupráci a AXA podpořila výzkum XM. Popravdě je to asi nejpříjemnější forma reklamy a sponzoringu. Mikroplatby i vyskakovací reklamu odsuzuji. Ingress je jako hra i finančně závislá věc. Přestože na začátku byl Google, který vývoj sponzoroval, nyní je čas postavit se skutečně na vlastní nohy. Takový item s razítkem je nenápadným a nerušícím (přesto si myslím, že funkčním) zdrojem nových klientů pojišťovny. A taky peněz na provoz a další vývoj naší oblíbené hry.

Navíc to není poprvé, co byla nějaké firmě nabídnuta in-game reklama. V minulosti (ne v ČR) byly ve hře portály Jamba Juice a Zipcar. Jejich specialitou byly lepší hacky. Ty jsou teď postupně ze hry odstraňovány. AXA Portály budou do jisté míry podobné, jejich extra výhodou bude větší šance na získání vzácného AXA shieldu.

Maximální obrana

Maximální obrana tedy stoupla na shielding z 240+70 na 280+70 (4 štíty plus linky).

Ještě jsem se o tom nikdy na webu nezmiňoval, ale je to dobré vědět, maximální ochranný bonus pro rezonátory je 95%, jinými slovy, střely mají na rezonátory 20x menší účinnost. Takže pomocí 4 lehkých štítů se dá dosáhnout stejné obrany jako 4mi AXA štíty. Ale 4 lehké štíty po pár střelách padnou. 4 AXA štíty nepadnou ani po mnoha střelách. To je ta jejich síla!

Závěrem

Zažité principy se nijak zvlášť nemění, je tu prostě jen další fakt těžký štít, a tak všude tam, kde chceme protihráčovi způsobit peklo, jej nasadíme.

Šetříš si AXA shield na guardiana nebo ho použiješ na farmě?