ElastoMania


Myslím, že nemusím představovat toto veledílko, ale pro ty z vás, kteří by náhodou nevěděli tady jistý popis mám.

Jedná se o jistou hru, kde jezdíte s motorkou, ale ne ledajakou,naprosto dokonale odpruženou a s velmi doře vycvičeným řidičem, který dvá o svou bezpečnost. V celé hře jde vlastně o to, aby si řiřič nenatloukl hlavu potažmo helmu. Hra je 2d, pohled z boku, vypadá trochu jako ´´flešovka´´, ale první dojem klame.

Většina lidí tuto hru zatratí jen kvůli prvnímu nezdaru, holt tady není vítěztví zadarmo, ale o to větší z něj má člověk radost. Hra se ovládá 4 směrovými klávesami a jednou otáčecí. Plyn, brzda, náklon (vlevo, vpravo) a otočení motorky v ´´3. rozměru´´.

Projíždíte nejrůznější tratě s velkým důrazem na terén, některé jsou jen nějaká ten hrbol, skok a cíl, jinde musí mistr dokázat, že není začátečník. Hra obsahuje sama cca 55 hratelných levelů + editor (to je asi dalších bezpočet miliónů kombinací skoků s vaší představivostí).

Editor určen jak pro amatéry tak pro zkuené uživatele, člověk se sním za odpoledne nenaučí vše, ale udělat dobrý level jde prakticky z fleku stačí mít dobrý nápad.

Hra vás zabaví na spousty a spousty hodin, ale doporučuji pravidelné přestávky, člověk kypí zlostí a pak mu hra jde stále hůř a hůř.

by vml 2008-09-26