Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-11-01] Šílenství pokračuje


vml, 1.11.2014 Scanner ver. 1.63.0

Šílenství pokračuje!!!

Šílenství pokračuje, všichni chtějí body a přestože už to ve čtvrtek vypadalo, že si všichni chtějí chvíli odpočinout, tak se našlo dost hráčů, kteří pokračují, bez odpočinku sbírají body. A aby ne! Když každý bod se započítá dvakrát. Z každého portálu se sypou itemy jako o Vánocích...

Pro ty zvás, kteří netuší o co jde, viz Druhé narozeniny.

Motivace

Protože je těch motivací hned několik, sjedeme to posupně - přes medaile a body k hackům.

Vývojáři nás mají v hrsti, dají nám pár výhod a my běháme po ulicích jako smyslů zbavení.

Dost možná nás čeká v týdnu 9. 11. až 15.11. (americky od soboty do soboty) ještě nějaké Ingress překvápko. Slíbili na dva týdny konkrétní výhody, ale druhé narozeniny oslaví až na konci týdne třetího. Ale třeba taky nic nebude.

Medaile

Už nás mají. Vývojáři k oslavě druhého výročí dali dvojnásobek bodů a z portálů dost itemů na to, abychom snadno body nasbírali. Na pozadí tikají hodiny s odpočtem - všechny výhody končí nejpozději 16.11. v 9:00 získáním medaile.

Opět geniální tah pro marketing hry. Hráčům, kteří dosáhnou devátého levelu dáme stříbrnou medaili. Stříbro se z L9 na L10 vážně může hodit. Ale to není ten pravý důvod. Hráč, jež dosáhl osmého levelu a už tolik nehraje, má najednou důvod hrát. A navíc udělat ty body jde tak rychle a snadno. Na bitevní pole se vrací mnoho hráčů, kteří by už nehráli.

Body

Radost z toho máme i jako hráči, kteří dosáhli na devítku už dávno. Moc fajn se nám nahrabávají bodíky a ještě lépe se nám trénují noví hráči. Je to nádhera, když po nainstalování hry odchází zelenáč domů už s pátým levelem, aniž by potřebpval externí baterii.

Hráči na menších levelech mohou osmého levelu dosáhnout v řádu dní...

Silný hack

A to vše je podpořeno zesíleným hackem. A to tak moc, že i lenoši musí pálit itemy, aby mohli získat jiné. Viz 2000 itemů.

Aby to bylo ještě zajímavější, tak nepřátelské portály nás připravují k útoku a naše k obraně. Nejedna skupinka si hráčů si staví farmu, kterou nakonec přes Jarvis/ADA přebarví na nepřátelskou. A to jen pro více XMP. Není divu, 3x více XMP se sakra hodí!

Navíc padají i vzácné Módy víc než kdy jindy. Ať už je využiješ nebo schováš na období, kdy se hra vrátí do normálu, rozhodně to hru opět obohacuje. Těžké štíty jsou asi jediná šance, jak nějaký navštěvovaný portál udržet alespoň den.

Důsledky

Prvním důsledkem je obrovský nárůst levelů hráčů. Kdo hraje pravidelně, udělá hodně bodů. Kdo akce využije, nadělá miliony bodů.

Obyklá místa vhodná pro stavbu farmy mění barvu jako chameleon. Portály se málokdy udrží na sedmém levelu.

Je neuvěřitelně živo. Nejen ve městě, kde zuří bitva skoro jako o Anomálii, ale i na venkově, kde hráči vyráží na výlety za body a po cestě nevynechají žádnou příležitost získat další AP.

S tím souvisí i likvidace Guardian portálů.

Dalším důsledkem jsou citelné prodlevy mezi hraním a započítáním statistik. Zpoždění způsobuje, že některé medaile, respektive levely, obdržíte později.

Nikdy nebylo tak pravděpodobné se s někým potkat.

Ve velmi aktivních centrech měst (alespoň v Praze) je takřka nemožné stavět větší pole. Malinkatá políčka mají ještě šanci, ale pole o stranách přes 100 metrů mají resonátory rohových portálů zničené dříve, než je pole zrealizováno.

Podivná strategie, kdy si hráči staví portály, aby pak byly přebarviny k cizí frakci.

Posledním důsledkem, který mě napadá, je nesustále plný inventář.

Závěrem

Běžte do ulic, uthněte si svůj díl koláče. Stojí to jak za ty body, tak za itemy i za tu medaily. Hardcore hráči mají nejlepší příležitost se přiblížit k nejvyšším levelům.

Do diskuze:
Myslíš, že NIANTIC na druhé narozeniny ještě něco chystá?
Taky jsi udělal v posledních dnech další level?