GTA 2


Ano, ano.. Toto je veleúspěšné pokračování ságy GTA, která odstartovala v roce 1998. A co můžete očekávat od druhého dílu? Rozhodně zde zažijete lepší grafiku. Grafika je zde nesrovnatelná s prvním dílem. Textury jsou propracované do detailu a dávají tak hře zase o chlup realističtějčí dojem.... Novým prvkem ve hře krom zbraní a speciálních bonusů jsou i gangy ovládající vždy určitou část města. Čím více misí děláte pro jeden gang, tím víc získáváte respektu onoho gangu a u jiného zase respekt ztrácíte, neboť všechny gangy ve městě se logicky nesnáší:-)Pokud máte u nějakého gangu záporný respekt, nelezte jim příliš na oči, tím víc na jejich území, cukrovat na vás nebudou. Kladný respekt je rozdělený na 3 části. Podle toho, kolik máte čárek respektu, jsou vám svěřovány těžší a důležitější úkoly, pracujete v těsném kontaktu s bossem gangu.

Hra je opět rozdělena do tří částí-měst.Každým městem se zvyšuje možný počet policejních jednotek které vás pronásledují, když provedete nějakou tu lumpárnu.V prvním městě můžeze mít maximálně 4 policejní hlavičky. To obsahuje: 1. hlavička: Pouze obyč policejní auta;2. hlavička: To samé, jen s větší intenzitou;3 policejní hlavičky: stále obyč chlupatý, jen setsakra hodně; 4 policajti: jednotky SWAT...mají o dost silnější brnění než obyčejní fízlové a samopaly a normál fízlové jako u třech, jen o dost víc;5 fízlů: tady nastupují agenti...v černém autě s houkačkou (je to v podstatě Eddy nabarvený načerno plus majáček, který neseženete:-)). Jeden má brokovnici a druhý tichý samopal a mají dost silné brnění na to, aby vás vyřídli dřív, než vy;6 fízlů: vrchol Matrixu. Jde po vás armáda. To je průser. Tady se totiž ukáže, jak moc umíte kličkovat mezi kulkami. Z města vymizí normální lidé a auta. Na hlavních silnicích stojí jako zátaras tanky. Jedna, maximálně dvě rány do auta a jste na druhý straně řeky...V tomto prostředí je absolutně nemožné zůstat na živů déle jak minutu pokud se někam dobře neschováte nebo pokud zavčas neseberete Kill Frenzy a neuděláte ho(což je při frekvenci vojáku na chodnících-asi 10na 20 vojáků celkem nemožné neudělat.) Přesto vám však ale zůstane ještě jeden fízl. S tí nebývá problém, stačí se na chvíli někam schovat a zmizí i ta poslední hlavička. Což je další výhodou druhého dílu.:-)

Prvním městem je Downtown. Je to dost ušmudlaný město s pomalejma kraksnama. Mise sou vcelku na nic. Město mají rozděleny mezi sebou Zaibatsu (na mapě šedá), Yakuza (modrá) a Loonies (zelená). Od tohoto města vcelku nic nečekejte. Honí vás zde maximálně 4 fízlové (myšleno 4 policejní hlavičky). Druhým městem je Residental. Šedou barvu mají opět Zaibatsu, modrou Redneci a žlutou Scientists- Vědci. Méně špinavé ulice, lepší auta i úkoly a 5 fízlů. A poslední částí je Industrial . Luxusní domy, nejrychlejší auta a....také ty nejtěžší mise. Zároveň ale také nejzajímavější. Šedou jsou zde klasicky Zaibatsu, žlutou Krishna- tu mám obzvláště rád:-), červenou Ruská Mafie a fialovou neutrální s divnejma týpkama co po vás střílej hnedka z fleku.

Co říct závěrem říct? GTA 2 mě sice nazklamalo, ale hodně mě mrzela fyzika aut. Ta byla v prvním díle nesrovnatelně lepší. Na druhou stranu je zde více zbraní, speciálních bonusů a celkově všeho...Viva GTA!!!!!

screenshoty

by Brudla 2007