Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-10-06] Stavíme obranu


vml, 06.10.2014 Scanner ver. 1.61.2

Postavit správně portál tak, aby stál nepřítele co nejvíc XMP nemusí mýt tak jednoduché, v dnešním článku si probereme taktiky rozmísťování rezonátorů a možnosti módování.

Jeden portál

Nejprve se pojďme podívat na to, jak ideálně obrnit jeden portál.

Bez velkého dumání by se mohlo zdát, že ideální rozmístění rezonátorů je do co největší vzálenosti. To ale není pravda. Jeden nebo dva protilehlé rezonátory by měly být uprostřed jako obrana proti UltraStrikům (US). US totiž pro odpálení přímo na portálu ničí módy. Pokud bude uprostřed rezonátor, schytá to jako první a módy zůstanou. Na dobře namódovaném portálu pak US nenapáchá větší škody.

A co když jsem sám? Pak platí, že umístíme R8 do nejhůře přístupného směru a proti němu R7. Doprostřed po jednom R5 a R6, zbytek okolo.

Máme rozmístěné rezonátory, a co teď? Teď rozmístíme módy. Na opuštěný samostatný portál nasázíme jen štíty. Ty mají na takovém portálu nejlepší efekt. Jistěže čím vzácnější, tím lepší.

Nakonec nataháme linky, které nám přidají obranný bonus (Jak linky zvyšují obranu). V ideálním případě docílíme mitigation 240 + bonus za linky. Takový portál se v jednom boří opravdu špatně. Nestojí to mnoho kostek, ale stojí to mnoho XMP.

Skupinka portálů

Pokud obsazujeme skupinku velmi blízkých portálů, snažíme se, aby si sousední portály umístily do středu toho druhého rezonátor. Není nutné, aby byly rezonátory ce nejdál od portálu, neboť to nemá stejně žádný velký efekt.

Módy dáváme vždy v kombinaci dva štíty, Turret a Force-amp. Tato kombinace na skupince portálů nám zajistí, že bude soupeře každá rána bolet. A hlavně mude muset velmi často, někdy i po každém výstřelu, použít Power Cube (PC). To útočníka významně zpomalý, a třeba i znechutí natolik, že nechá portály být.

Nakonec linky. Pokud nezvolíte podle situace jinou taktiku, je univerzálním řešením metoda nejkratších linků. Tzn, že se snažíme linkovat jen na krátké vzdálenosti tak,aby byly dohromady linky, co nejratší, tato metoda je relativně rychlá a přidá každému portálu ve skupince bonus srovnatelný s běžným až vzácným štítem.

Na takto vystavěné obraně, kde je třeba u sebe třeba 10 portálů, není problém vystřílet 100 X8 a použít 50 PC8.

Závěr

Ať už bráníme osamocený portál, který bude držet velké pole, bloklink nebo guardiana, a nebo obrňujeme skupinku portálů, ze které se stane farma s delší výdrží, vždy hrají velkou roli levely rezonátorů a pravidelné dobíjení.

Máte nějaké vlatní řešení? Podělte se o něj v diskuzi.