Sekce Ingress se momentálně přesouvá na novou doménu a hosting BohemiaIngress.
Do ledna března poběží oba weby současně, později bude zdejší obsah označen jako zastaralý.
Omlouvám se za zpoždění - bc.

[2014-11-04] Cesta za L16


vml, 4.11.2014 Scanner ver. 1.63.0

V podsledním týdnu se v Praze objevil další kandidát na šestnáctý level. Na následujích řádcích s hráčem @toothrot rozebíráme jeho cestu k vrcholu.

Osobně ti fakt fandím, budeš v Praze už druhá šestnácka. Naplno využíváš druhých narozenin Ingressu. Kolik hodin v posledních dnech denně hraješ?

Budu až třetí, přede mnou je @xlorien a @alkacek. Poslední dny, když jsem se hnal za platinovým purifierem, jsem pobíhal po Praze i sedm hodin v kuse.

Počet zničených rezonátorů za poslední týden/měsíc a vlastně i za celou dobu je obrovský. Kde na to bereš munici? Prozradíš jaká místa jsou pro střelbu nejvýhodnější?

Munici beru tam kde teď všechny žáby, na modrých farmách :) A co se týče míst, tak se stačí procházet centrem Prahy - Nové Město, Staré Město a přes Karlův most na Malou Stranu. A když člověk dojde na konec a má ještě náladu a čas, může se opět vrátit na Nové Město, které je opět modré.

Všiml jsem si i několika medailí, které poukazují na návštěvu ciziny. Jezdíš do zahraničí přímo za Ingressem? Kde všude jsi už byl?

Za návštěvu ciziny je jen jedna, a tu jsem navíc získal v Česku, při "obraně" Prahy, kdy většina našich aktivních hráčů jela do Krakova. V cizině jsem byl kvůli Ingressu jen v polské Vratislavi (Wroclawi). Ale když už se občas dostanu za hranice Česka, tak samozřejmě Ingress pokaždé alespoň na chvíli spustím.

Na začátku vypadají některé bronzové medaile daleko, pak jsou daleko stříbrné, zlaté pak vypadají nedosažitelně. Jak bylo pro tebe těžké získat platinové medaile? Která bude další?

První dvě byly nejjednodušší. Pokud si dobře pamatuji, tak Guardiana jsem měl hned po uvedení medailí a o Rechargeru asi ani nemá cenu mluvit. Težší byla třetí, Purifier. Ale poté, co se v centru Prahy objevily stovky nových portálů, a co je při honbě za AP hráči dosazují jen nízkými rezonátory, tak to šlo skoro samo. Jako další platinu jsem původně plánoval Hackera, ale vzhledem k výše uvedeným důvodům to nakonec bude Liberator.

Teď přejdu k otázkám, které se týkají názorů na různé aspekty hry.
Uvítal by jsi třetí frakci?

Kdyby ses mne ptal před rokem a dřív, tak bych možná napsal ano. Ale teď si nedokážu představit, co by to s hrou udělalo. Tedy možná dokážu, ale nic pozitivního by to podle mne nebylo. Regulérní frakce už podle mne nemá v této fázi hry smysl.

Plánuješ být autorem misí? A co si vlastně o misích jako posledním velkém kroku do hry myslíš?

Mise jsou určitě výborný nápad. Ne každého asi osloví, ale minimálně ve městech, ve kterých je člověk poprvé, mohou být zajímavé zpestření hry. A ano, až se nástroj pro tvorbu misí uvolní i pro Enlightened, tak bych rád nějaké vytvořil.

Jsem rád, že bude i nějaký hráč za zelenou frakci bude tvořit mise. Souhlasím s tím zpestřením.
Sleduješ příběh?

Kdysi jsem příběh sledoval, ale to už je hodně dávno.

Změnila ti hra nějak život?

Nějaké změny určite přinesla. Např., za poslední rok a půl jsem přečetl asi jen dvě knihy, protože namísto čtení v MHD jen hackuju, střílím a dosazuju (už si skoro ani nepamatuju, jak to vypadá v metru =D ). Jinak jsem díky Ingressu poznal spoustu nových lidí a míst, ale žádná opravdu zásadní změna mne v souvislosti s Ingressem nepotkala.

Co tě vlastně k ingressu přivedlo? Od kdy už hraješ?

Koukal jsem se na email s pozvánkou a ten mi přišel 23. 12. 2012. Hrát jsem ale začal až o den později, tedy na Štědrý den. A co mne k Ingressu přivedlo? Ani už nevím, všude se o něm psalo, každý v něm chtěl být, tak jsem nemohl chybět

Mobil nebo tablet?

Mobil.

A poslední otázka, co by jsi sdělil ostatním hráčům, nějaká rada nebo filosofie do hry?

Nejsem typ člověka, který by druhým uděloval rady. Takže se omezím jen na prázdnou frázi, aby hráči nezapomínali na to, že Ingress je jen hra, kam jako do každé jiné patří respekt a slušnost vůči protihráčům, tedy obecné zásady fair play.