@malina Taktický tah


  ?Skočíte, až napočítám do tří. Nezapomeňte dodržovat letovou formaci.? To byla poslední slova, která výsadkáři slyšeli od svého velitele před zahájením akce. ?Jedna, dva, TŘI!? šest statečných mužů, vybavených jen tím nejnutnějším k přežití se v pětivteřinových intervalech vrhlo do nepřátelského vzdušného prostoru.

  Hned po výskoku se všichni slétli dohromady a chytili se za lokty. Vytvořili tím pomyslný kruh, ve kterém se měli držet, než jim výška umožní rozevřít padáky. ?Hoši, asi tak za půl kilometru budeme moct rozevřít padáky, tak nezapomeňte, kde máte přistát.? Oslovil zbytek čety dosavadní vedoucí.

  Záhy bylo možné ze země zpozorovat šest bílých padáků, jak se líně, ale cílevědomě snášely na pozemek ruské jaderné elektrárny. Hned po dopadu si všichni vojáci začali odepínat, teď už přebytečné, padáky.

  ?Tak hoši, celá akce je do detailu naplánovaná. U elektrárny se rozdělíme a každý si najdeme cestu k reaktoru. Tam pak jeden z nás umístí svoji nálož a vypadneme. Potom už si každej musí poradit sám. Kdyby náhodou byl někdo během akce chycen, v horní levé kapse u bundy máte jednu tabletku kyanidu. Neváhejte ho použít, rychlá smrt je ,oproti tomu co by vás potkalo, jako příjemná relaxace. Takže, Americe zdar!? Rozdal instrukce seržant. ?NAZDAR!? odpovědělo pět mužů. 

  Všichni se proměnili v pouhé stíny a jali se proklouznout k jadernému reaktoru.Ten byl pro USA v plánované válce proti Rusku, do které se jistě zapojí celý svět, klíčový. Lidská společnost se neustále rozrůstá, na Zemi ubývá volné místo a dochází jedno z nejdůležitějších paliv ? ropa.

  U reaktoru se sešlo výsadkářů jenom pět. Každý měl pro jistotu u sebe nálož, která měla způsobit jaderný výbuch a zamořit tak desetinu ruského impéria radiací. Seržant pečlivě umístil svou bombu přímo na stěnu reaktoru. Časovač nastavil na deset minut, tolik jim stačí, aby stihli bezpečně opustit rizikový prostor.

  Do výbuchu zbývaly tři minuty, když prchající četu přepadli hlídači elektrárny. Všichni, až na velitele byli nemilosrdně zastřeleni. ?Co jste tu dělali?? vyštěkl na seržanta rázně vrchní hlídač. ?A jak jste se sem vůbec dostali? Vždyť celý prostor elektrárny je pečlivě hlídán!? pokračoval.

  ?Jak vidíte, na naše poměry asi špatně.? Usmál se seržant a podíval se na hodinky. ?Za patnáct vteřin uvidíte, čeho je Amerika schopná.? Vydechl, když si hbitě sáhl do  náprsní kapsy pro bílou tabletku, kterou si hodil do úst a spolkl. Rázem se s pěnou na rtech skácel k zemi.

  Vrchní hlídač stihl jen doběhnout do kanceláře aby ohlásil nepřátelské vniknutí, když se s ohlušujícím výbuchem z jaderné elektrárny zvedala k nebi mračna podobná atomovému hřibu. A tak začala třetí světová válka.   

by Malina 30.9.2008