@malina Konec pololetí


Lizy byla ve škole sama. Aby taky ne, když už byly čtyři hodiny. Kolem občas chvatně prošla uklízečka jak spěchala konala svou práci. Lizy je třináct let a chodí do šesté třídy. Její známkový průměr je nejvyšší na celé škole. A sama nepatřila mezi tu ošklivější polovinu dívek. Takže se ani není čemu divit, když řeknu, že se jeví oblibě mnoha chlapců nejen z jejího ročníku.

Dnes se ve škole zdržela tak dlouho, protože si u paní profesorky na Matematiku potřebovala opravit známku na pololetní vysvědčení. A taky že se jí to nakonec podařilo.

?A hele, koho to tu máme.? Ozvalo se a zpoza rohu vyšli dva chlapci z Lizyiny třídy. ?Co tu děláte?? zeptala se Lizy. ?Ale, my se tu jen tak potloukáme,? začal Richard. ?A na kohopak to tu nenarazíme?? dokončil Leon.

Oba hoši patřili k těm chlapcům, kteří se jen ustavičně vychloubají, mlátí slabší spolužáky a snaží se při tom budit co nejlepší dojem. Jeden bez druhého by nemohl udělat ani krok, ale zároveň by ani jeden za toho druhého nedal ruku do ohně.

?No to je hezký, že jste tady, ale se mnou to nemá co dělat, tak si běžte po svém.? Roztrpčila se Lizy. ?A nenapadlo tě, že jsme tu třeba kvůli tobě?? usmál se Leon. ?a třeba by taková křehotinka jako ty potřebovala bezpečný doprovod domů.? Usmál se ještě více Richard. ?Ne, to bych fakt nepotřebovala.? ?Ale co když tě bude cestou někdo obtěžovat?? usmíval se dál Leon. ?No tak mu můj brácha vyrazí pár zubů.? Usmála se náhle Lizy a oběma chlapcům zmrznul usměv na rtech.

?A kdy má tvůj bráška pro tebe přijít?? vyzvídal Leon. ?Už tu měl být? zamračila se Lizy a podívala se na hodinky. ?A nechtěla bys nám věnovat aspoň jeden polibek?? zkusil Richard. ?Nemusíš oběma, stačilo by i třeba jen jednomu? zadoufal Leon. ?Cože?? rozesmála se Lizy. ?Tak o to tu de? Vy mě chcete zbalit? Aby jste se pak mohli před ostatníma klukama chlubit, že máte něco s nejnedobytnější holkou na škole? Tak to fakt ne, nechte si zajít chuť.?

?A co když nenecháme?? prohodil Leon a oba se s Richardem začali k Lizy přibližovat. Ta tušila problém, tak začala pomalu couvat, až narazila do zdi. Sakra, pomyslela si, co teď budu dělat? ?Hele, nechte toho, nebo vám můj brácha rozbije hubu.? Bránila se, ale to už hoši byli ani ne dva kroky od ní. ?A jak by to chtěl asi udělat, když tu není. A až přijde, tak my už tu dávno nebudem?? řekl sladce Leon.

?Jednoduše? ozvalo se za nimi. Oba se rychle otočili a spatřili před sebou Lukáše ? Lizyina bratra. Lukáš zapraskal klouby na rukách a začal si vyhrnovat rukávy. ?Ale my sme to tak nemysleli? začal koktat Leon. ?Vážně, my jsme si jen dělali srandu? přidal se Richard. ?Tak já vás jen ze srandy zbiju? usoudil Lukáš.

Oběma hochům se rozklepaly kolena. Lukáš k nim přistoupil, dal oběma pořádný pohlavek, až se jim hlavy s chřustnutím srazily dohromady. ?Tak pojď Lizy, ti už ti dají pokoj? řekl, když hoši, držejíc se za hlavu utekli k nejbližšímu východu. ?Myslíš?? usmála se Lizy, sebrala z lavičky u zdi svoji brašnu a vydali se spolu směrem, kde byl jejich domov.

by Malina 30.9.2008