@malina Youngest


Kontext

V době, kdy vyšel druhý díl Eragona - Eldest - jsme Paolinyho s Malinou oba doslava žrali. Ve stejné době s rozmachem vypalovaček i mezi staršími sourozenci našich spolužáků se i k nám dostala skvělá parodie Pár Pařmenů. Ten film byl skvělý a my se pokoušeli jeho slávu následovat předabováním Eragona, ale o tom jindy. Stejně jako parodie filmové, odstartované právě parodií na Pána Prstenů, se začaly objevovat i parodie knižní na bestsellery jako Harry Potter. Jako mladí kluci plní elánu a zapálení jsme si nechtěli nechat ujet vlak příležitosti a nastoupili jsme hned do prvního Vagónu na zastávce Paolini.

Domluvili jsme si slabou spojitost mezi prvním a druhým dílem a pustili se do psaní parodií rovnou na oba vydané díly. Zatímco já se držel jedničky, Ondra se držel dvojky. Zkuste si schválně přečíst první kapitolu Eldesta a budete koukat, co jeho mladý zápal přinesl.

By vml únor 2014

Hajzlové vracejí úder

Nářky živých jsou jen noční můrou mrtvých. Vždyť vlastně mrtví umírají ve velkých bolestech a pravděpodobně i v křečích a živí se nezmůžou na nic jiného, než je i po smrti otravovat tím svým řvaním. Až já budu umírat, tak jim zakážu naříkat. Akorát by mi to lezlo na nervy. Přesně to si myslel Faraon, když bulel nad mrtvolou nějakého muže, popravdě řečeno on toho muže ani neznal.,, Ach, Pavle, nebo Petře, nebo jak se jmenuješ. Budeš mi strašně chybět!!!? asi nějak takhle naříkal v záchvatu silného zármutku. Popravdě mu to v tuhle chvíli moc nemyslelo. Jemu to vlastně nemyslelo nikdy, ale Faraon to považoval jenom za malej detail kerým se zajímat nemusí.

,,Nebul, dyť ho ani neznáš.? Snažila se ho uklidnit Smaragda.,, Vážně ho neznám?? divil se Faraon.,,Ne, opravdu ho neznáš?chytila ho zubama za opasek u kalhot a pomalu ho táhla od mrtvoly.

Smaragda je Faraonův drak, má smaragdově zelenou barvu a podle ní taky dostala jméno. Co z rozumu chybělo Faraonovi, to pochytila Smaragda. To znamená, že on byl úplně vymaštěnej a ona prudce inteligentní. Její hlavní úlohou bylo myslet za něj. Jelikož byli duševně propojení a mohli si povídat myšlenkami, tak se Faraon jevil jako inteligent. Ve škole věděl odpovědi na všechny otázky z písemky, jelikož on v noci tvrdě spal a Smaragda se šprtala.

Smaragda pustila Faraona a rozhlédla se.,,Není ti divný, že tu nikdo není?? zeptala se ho.

,,Proč by mi mělo bejt divný, že tu nikdo není?? odpověděl Faraon. ,,No protože tu nikdo není?

Odvětila už trochu znuděně Smaragda. ,, Aha.? Vypravil ze sebe po dlouhém zamyšlení. ,,Proč tě přidělili zrovna mě?? povzdechla si Smaragda. ,,Takovýhle přemýšlení je na mě moc složitý. Ani nevim, co znamená to hm... třetí slovo." ,,Přidělit? To znamená že tebe vybrali abys byl se mnou. Chápeš??,,Ne, ale radši se mi to nepokoušej vysvětlit, nebo se mi přehřeje mozek.?

,,Pojď, pudem někoho najít.?

,,Koho??

,, Někoho a už se mě na nic neptej, nebo se z tebe zcvoknu.?

,,Co znaméná zcvok...?

,,Drž hubu!!!?

Tak spolu někoho hledali, ale nemohli nikoho najít. Až najednou spatřila Smaragda( ptáte se proč ne Faraon? Jednoduše proto, že se pokoušel narvat si ruku do oka a pak už nic neviděl, jelikož mu to oko kvůli bordelu co měl na ruce napuchlo) hlouček lidí stojící u jedné velké díry.

,, Co se děje?? Promluvila skrz Faraona Smaragda. ,, Sultán se má vrátit z honu na hajzly.? Odpověděl jí Debil.

Debil je typický pajzl. Pro ty, kdo nevědí kdo( nebo co) je pajzl, napíšu stručné vysvětlení.

Pajzlové jsou jen o několik milimetrů menší než pigmejové(kdo nezná národ pigmejů, ať se podívá na internet, jelikož o nich tahle knížka není ). Jelikož nemají pohlaví a mají dlouhé fousy a hluboký hlas, tak si o nich lidé začali vyprávět, že jsou to homosexuálové. Co se týče Debila, on jasně dával lidem najevo, že jeho jméno nemá s jeho myšlením nic společného. Byl vysoce bystrý a vnímavý, k ostatním lidem ( nebo i pajzlům) velice loajální.

pozn. autora: děsný slovo, víte jakou mi dalo práci to správně napsat?Ale teď zpátky k našemu velikému a slavnému příběhu.

,,A kdy se má vrátit?? Vyzvídal Faraon.

,,Já bych řek, že asi teď, když tu na něj čekáme nemyslíš? Kdybych nevěděl, že seš chytrej, tak bych si pomyslel, že seš blbej.? Poznamenal Debil.

,,Aha, to mě nenapadlo, že by moh přijít už teď.? Uklouzlo Faraonovi.

,, Ty si ze mě děláš srandu, že jo?? Debil si začínal myslet, že si z něho chce Faraon vystřelit. Bohužel se mýlil.

,, Jistě že jo.? Převzala Faraonovo myšlení Smaragda a tím zachránila situaci.

,,To sem si moh myslet? uchechtl se nakonec Debil.

,,Podívejte? vykřikl někdo v davu. ,,Už jdou? v tom se z ničeho nic v prostoru před nimi objevil veliký portál (něco jako časoprostorová díra,co se týká vzhledu,to nechám na vaší představivosti) a z něho postupně začali vycházet lidé když všichni vylezli, portál se za nimi s hlasitým lupnutím zavřel.

Všichni se s hlasitým jásotem rozeběhli k čekající skupině lidí a pajzlů. Když v tom se kousek před nimi otevřel další portál a z něho vyskočil jeden jediný hajzl. ,, A do prdele!? řekl klidně Debil,,když je jen jeden, tak to znamená, že bude atentát.? Ještě než to stihl doříct, Hajzl se k přibíhající skupince lidí otočil zády, ohnul se a prdnul si.

Faraonovi se ulevilo, protože čekal něco horšího, ale výsledek ho překvapil. Víceméně, překvapeni byli všichni snad kromě dotyčného hajzla.

Jakmile bojovníci přiběhli do infikované oblasti, začali se dusit a bylo jim tak špatně od žaludku, že zvraceli vlastní střeva. Tuto dokonalou vraždu nikdo nepřežil. Faraon se na to vše z dálky díval a bylo mu do smíchu. Z ničeho nic se začal strašně smát.

,,Čemu se tlemíš?? ptal se ho Debil.

,,Víš jaký to musí bejt chcípnout na otravu hajzlovským plynem??

,, Jo, děsně trapný a bolestivý? řekl Debil a nařídil nějakému pajzlovi, aby odprásknul toho hajzla, co se začínal přibližovat i k nim. Hajzl byl odsniprován (pozn. autora: neví někdo jak se to píše?)  sniperským šípem a na místo činu se nikdo nesměl aspoň měsíc přiblížit.

Ptáte se, co se stalo se sultánem? Ten ležel mezi poblitejma mrtvolama jelikož byl jedním z nich. Situace s vládou se měla následovně: ODS 45% hlasů, ČSSD 44,5% hlasů, KDU ? ČSL 3,5% hlasů a zbytek byl tak mrňavý, že nemá cenu to sem vypisovat. Předsedkyní ODS byla Alíbaba Sultánová (pozn.autora: na tom není nic k smíchu to je typicky ženské jméno. Alíbaba z pohádky se čtyřiceti loupežníky byl přeoperován z ženy, tak se není čemu divit), dcera Sultána. Sultánovo křestní jméno bylo Rumcajs. Její matka byla víla Amálka. Tito rodiče jí zaručili čestné místo předsedkyně  ODS a tím i stávající vládu.

by Malina 9.10.2007