Warcraft: Orc and Human


?Nazdar Franto, hele, hrál si někdy Warcrafta?? ptá se Pepa. ?No jasně, dvojka je fakt dobrá, taky paříš?? zvědavě pokukoval Franta. ?Ne, já pařim jedničku.?odpověděl hrdě Pepa. ?To ňáká jednička existuje??

Ale ano vážení čtenáři, existuje. Právě s takovou reakcí, jakou měl Franta jsem se mnohokrát setkal. Ale proč se na první díl tak zapomíná? Vždyť je to výborná hra!!! Asi proto, protože první díl překryl stín dvojky. Kolik lidí se tváří při vyslovení slova ?Warcraft jedna? jak kdyby byli postiženi morem, ale co máme dělat my, kteří zkrátka a dobře na dvojku nemají?!? První díl je sice o krapýtek horší než jeho následovník, ale pořád je to pařba!!!

Hra je z roku 1994 a udivil mě celkem fakt, že se dá hrát po netu. Tak tedy.... Máte na výběr ze dvou kampaní. Buď hrajete za Lidi nebo za hádejte koho? Za orky, kbyste náhodou netušili...Nutno dodat, že Lidé jsou o chloupek slabší v boji, ale na tom až zas tak moc nesejde. Obě kampaně mají stejně misí. V obou případech dvanáct. Vždy je důležité si nejdříve najít důl, odkud budete nosit zlato a od lesa dřevo. Proto si nadělejte hafo dělníků...a pak si postavte početnou armádu. Je fakt, že prvních pár misí moc vojáků potřebovat nebudete, ale nebojte, ono přituhne.

Dost se mi také líbí freemapy (Custom Game), kde si můžete navolit armádu, krajinu i rasu za kterou budete hrát a za jakou budete bojovat. Magičové i dělníci už mají všechny schopnosti, takže o srandu není nouze:-) A pokud byste měli hluboko do kapsy i přes to všechno, tak si zahrajte s cheaty- je to fakt bžunda (cheaty najdete na našich stránkách).

Samozřejmě zde nemáte tolik možností jako ve dvojce, ale i to se dá překousnout. Nejdříve jsem si myslel, že budu muset chodit s každým vojákem, ale když se na mě tak díval můj učitel na Dějepis a Informatiku, usoudil, že bude lepší, když mi řekne, že pomocí Shiftu se lecos vyřeší... Zkrátka a dobře Vám doporučuji si stáhnout z internetu a pařit co to dá...Třeba na www.bestoldgames.net.

by Brudlík 2006